18 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja poświęcona ekologicznemu budownictwu. Trójmiejskie inwestycje reprezentowała Alchemia.Konferencja Zielony Biurowiec skierowana była do środowiska eks
Zgodnie z unijną dyrektywą[1] do 2020 roku Europa ma się stać ?społeczeństwem recyklingu?. Oznacza to, że działania z zakresu gospodarki odpadami powinny w pierwszej kolejności polegać na zapobieganiu ich powstawania, a nast�
Przystosowywanie się do zmian klimatu przychodzi europejskim ptakom z trudem[Data: 2012-01-20]Ptakom coraz trudniej jest przystosowywać się do ocieplającego się klimatu w Europie. To ostrzeżenie paneuropejskiej grupy naukowców
ING Bank Śląski został uhonorowany tytułem Panteon Polskiej Ekologii za działania z zakresu edukacji ekologicznej. To prestiżowa nagroda dla podmiotów, działających na rzecz ochrony i poprawy jakości środowiska natural
Wiele wskazuje na to, że od początku 2013 roku każdy, kto podejmie budowę domu energooszczędnego lub będzie kupował taki dom czy mieszkanie od dewelopera, będzie mógł starać się o dofinansowanie z programu dopłat do
Dwie na trzy osoby są przeciwne posypywaniu zimą solą każdej miejskiej ulicy ? wynika z ankiety ING. Tymczasem solenie dróg z jednej strony niszczy nasze obuwie, ale jest też dobrym sposobem na walkę ze spowolnieniem gospodar
Warszawa, 23 grudnia 2019Informacja prasowaŚwiętuj z głową!Zbliżający się okres świąteczny to czas, w którym wiele osób wpada w sidła nadmiernego konsumpcjonizmu. Wszechobecne reklamy i promocje kuszące nas z każdej st
Choroby żołądka u gadów bez związku z łapczywym połykaniem[Data: 2011-06-01]Węże i gady znane są ze swojej zdolności do pochłaniania posiłków za jednym zamachem i chociaż można byłoby przypuszczać, że powoduje to s
Znamy już zwycięzców piątej edycji konkursu grantowego organizowanego w ramach programu ?Po stronie natury?. W tym roku jury wybrało 11 zwycięskich projektów spośród ponad 400 nadesłanych wniosków. Instytucje i placówki zaj
Jesienne porządki już za nami, jednak każdy kto chciałby zgodnie z prawem pozbyć się starego żelazka czy zużytego telewizora, będzie miał taką możliwość podczas akcji „Czas na zbiórkę? Naturalnie!” org